fbpx

Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Bakımı

Cildiniz En Özel Giysiniz. Ona İyi Bakın…
Göz derisi vücudun en hassas bölgesidir
Göz çevresi derisi çok ince ve hassastır. Yüz derisindeki hatta vücudumuzdaki en hassas bölgedir. Bu nedenle hastalık, yaşlılık ve yorgunlukla ilgili belirtileri kolaylıkla belli eder. Özellikle kadınlar göz altlarındaki morluklardan, torbalardan ve kırışıklıklardan şikayet eder. Çünkü göz çevresinin yüz ifadesindeki rolü çok belirgindir. Yüz mimiklerinin en sık yapıldığı bölge de göz çevresidir. Bu derece hassas olan göz çevresinin bakımı da oldukça önemlidir.

Özel bakım ürünleri tercih edilmeli
Çevresel faktörler, makyaj ve temizlik işlemleri nedeniyle bu bölge yıpranmaya yatkındır. Bu nedenle göz çevresi için daima özel bakım ürünleri tercih edilmelidir. Düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara ve alkol tüketimi, alerjiler, genetik nedenler, yaşlanmaya bağlı olarak kolajen kaybı ve güneş ışınları göz çevresinin olumsuz etkileyen diğer faktörlerdir. Göz çevresi derisinin hassas olmasından dolayı bu bölgede sıklıkla cilt altındaki kılcal damarlar belirginleşebilir, ciltte mor renkli halkalar ve torbalanmalar gözlemlenebilir. Bu durum da kişilerde yorgun ifadelere neden olur.

Göz çevresi bakımı sadece göz çevresi bakım kremlerinden ibaret değil, ayrıca göz çevresi bakımı maskeleri de var. Göz maskeleri genellikle göz altı morlukları için olmakla birlikte farklı işlevlere sahip olabilirler. Hatta bazı göz maskeleri sıcak suda tamamıyla çözünebilir ve esans olarak da kullanılabilir. Genellikle yaprak formundaki göz çevresi bakımı maskeleri, aslında cildin inceldiği birçok özel bölgede de kullanılabilir, örneğin kırışmaya yatkın ağız çevresi gibi… Yani isimleri her ne kadar “göz çevresi bakımı maskeleri” olarak geçse de sadece göz altında kullanmak zorunda değilsiniz... Boyunda, dudak çevresinde ve alnın orta bölgesinde… cildinizin ihtiyaç duyduğu bölgelerde de kullanabilirsiniz. Göz çevresi bakımı maskeleri çok farklı içeriklerle tasarlanabilir, altın, salyangoz özü, hyalüronik asit, gül ekstresi ya da kolajen gibi

1Cilt bakımı uygulaması hangi aralıkta yapılır?
20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi, ayda bir kez cilt bakımı yaptırması önerilir.
2Cilt bakımına nasıl karar veriliyor?
Cilt bakımı yapmadan önce Cilt alerjik mi, kuru ve hassas mı, çok mu yağlı? bunlara dikkat edilmelidir.
3Cilt bakım yöntemleri nelerdir ?
Profesyonel Cilt bakımı, Oksijen Therapy, Karbon Peeling, Kimyasal Peeling, Hydrafacial, vb bir çok uygulama türü vardır.
WhatsApp chat