fbpx

İPEK KİRPİK

İpek Kirpik


İpek kirpik son zamanların en yaygın uygulaması arasında gösteriliyor. Sebebi ise en az 90 gün rimel sürmeden kirpikleriniz dolgun ve uzun olmasıdır. İpek kirpik uygulaması her ne kadar zararsız bir uygulama olsa da göz çevresi yüzün en hassas bölgesi olduğu için en küçük bir hata size zarar verebilir. Peki ipek kirpik uygulaması nasıl yapılır?

İpek kirpik uygulaması yaptırmaya giderken göz makyajınızı yapmadan gitmeniz uygulama esnasında kolaylık sağlar. Uygulama sırasında gözleriniz hep kapalı olacağı için lens kullanırsanız çıkarmanız gerekir.

İpek kirpik uygulamasında her kirpiğinize tek tek farklı boyutlarda kirpik takılır. Farklı boyutlarda olmasının sebebi ise daha doğal durması içindir. Yapıştırma esnasında yapıştırıcı miktarı çok önemlidir. Yapıştırıcıyı az sürmek kirpiklerin hemen dökülmesine neden olur. Çok sürülmesi de göz kapaklarınıza ağırlık yaparak sizi rahatsız eder.

Uygulama esnasında gözlerinizi açmamaya özen gösterin ki yapıştırıcı gözünüze kaçmasın. Bu uygulama ne kadar kolay görünse de yaklaşık 1,5 - 2 saat sürer. İpek kirpik uygulamasından sonra 24 saat gözlerinize su değdirmeyin ki kirpikleriniz daha iyi yapışarak daha kalıcı olsun.

Bu uygulama sonrası 48 saat rimel sürülmemeli. Zaten ipek kirpiklerinizin rimele ihtiyacı olmayacaktır. Bu uygulama süresinde kirpik kıvırıcı da kullanmamanız gerek kalmayacak. İpek kirpik hakkında son tavsiyemiz de yatarken sırt üstü yatmanızdır. Yüzüstü yatmak kirpiklerinize ister istemez zarar verecektir

WhatsApp chat